Oda Haberleri

SAĞLIK ÇALIŞANLARININ İZİN, İSTİFA VE EMEKLİLİK İŞLEMLERİ İLE İLGİLİ YENİ DÜZENLEME YAPILDI

0 Yorumlar
280
20 Oca 2021

COVID-19 salgın sürecinde Sağlık Bakanlığı’nın 27.10.2020 tarih ve 3137 sayılı yazısı ile sınırlandırılan sağlık personelinin yıllık izin, istifa, emeklilik vb. gibi taleplerine ilişkin 19.01.2021 tarih ve 181 sayılı yazı ile yeniden düzenleme yapıldı.

Sağlık Bakanlığınca 81 ilin Sağlık Müdürlüğüne gönderilen ‘Personel İşlemleri’ konulu yazıda, gelinen süreçte sahada büyük özveriyle görev yapan personelin talepleri de göz önüne alınarak yeni düzenlemeler yapıldığı belirtildi. Buna göre kamu sağlık hizmetini aksatmayacak şekilde yıllık izin ve ücretsiz izin verilebilecek, emeklilik talebinde bulunanların işlemleri yerine getirilecek.

Meslektaşlarımızın dikkatine sunulur.

Türk Dişhekimleri Birliği

0.0
Son Düzenleme: -/-
İlgili Haberler: TIBBİ ATIK TAŞIMA KONTROL NUMARASI VE BEYAN İŞLEMLERİ HK MESLEKTAŞLARIMIZIN DİKKATİNE 'BORÇ YAPILANDIRMASINA İLİŞKİN USUL VE ESASLAR' YAYINLANDI KİŞİSEL SAĞLIK VERİLERİ IV.ULUSAL KONGRESİ KİTABI YAYINLANDI ÇALIŞMA İZİN GÖREV BELGESİNİN SÜRESİ UZATILDI SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI DÖNEMİNDE MUAYENEHANELER VE DİĞER SAĞLIK KURULUŞLARI ÇALIŞABİLİR 2021 YILI ÜYE AİDATLARI 2 EŞİT TAKSİTTE ÖDENEBİLECEK... KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU GİRİŞ VİDEO KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU GİRİŞ SAĞLIK ALANINDAKİ EMEK VE MESLEK ÖRGÜTLERİNİN 2021 YILI SAĞLIK BÜTÇESİ ÜZERİNE GÖRÜŞÜ Sağlık Emek ve Meslek Örgütlerinden Ortak Açıklama: COVID-19 SAĞLIK ÇALIŞANLARININ MESLEK HASTALIĞID
SAĞLIK ÇALIŞANLARININ İZİN

Henüz yorum yok...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.