Oda Haberleri

SAĞLIK BAKANLIĞI 2020 YILI 3. DÖNEM İLK DEFA VE YENİDEN ATAMA KURASI İLANI YAYINLANDI

0 Yorumlar
1184
30 Haz 2020

Sağlık Hizmetleri Temel Kanununun ek birinci maddesi ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Açıktan Kura ile Atanacak Bazı Sağlık Personelinin Atama Usul ve Esaslarına İlişkin Yönetmelik hükümlerine göre Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları için, tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi (199), diş tabibi (220) ve eczacı  kadrolarına ilk defa veya yeniden yapılacak atama-yerleştirme iş ve işlemleri ilan edilen takvim çerçevesinde noter tarafından bilgisayar ortamında kura ile yapılacak.

Eczacı unvanlı adaylar için  1.ve 2.yerleştirme olarak iki ayrı yerleştirme yapılacak olup, diğer unvan ve branşlar için sadece 2.yerleştirme işlemi uygulanacak.

  • Kura başvuruları Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılacak.
  • Kura yeri ve saati (https://yhgm.saglik.gov.tr ) internet adresinden ilan edilecek.
  • Başvuru yapacak adaylar, kura takviminde belirtilen tarihler arasında PBS üzerinden başvuru formunu elektronik ortamda doldurup tercihlerini kaydedip, kesinleştireceklerdir.


İlan metni ve ayrıntılı bilgi için tıklayınız…

Dişhekimi ve uzman dişhekimi münhal yerler listesi için tıklayınız…

 

2020 YILI 3.DÖNEM İLK DEFA VE YENİDEN AÇIKTAN ATAMA KURASI TAKVİMİ

SIRA

TARİH

AÇIKLAMA

1

29 Haziran 2020 Pazartesi
(Başvuru başlangıç tarihi)

2 Temmuz 2020 Perşembe
(Son başvuru tarihi saat 18:00’e
kadar)

PBS üzerinden başvuruların yapılması

2

14 TEMMUZ 2020 SALI

KURA TARİHİ
(Yeri ve saati https://yhgm.saglik.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir.)

3

14 Ağustos 2020 Cuma Saat:18:00

Atamaya esas belgelerin son geliş tarihi ve saati

 

0.0
Son Düzenleme: -/-
İlgili Haberler: TDB 2024 YILI AĞIZ DİŞ SAĞLIĞI MUAYENE VE TEDAVİ ÜCRET TARİFESİ BELİRLENDİ 2024 YILI AİDATLARI BELİRLENDİ SAĞLIK HİZMETLERİNDE TANITIM VE BİLGİLENDİRME FAALİYETLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK DEĞERLENDİRME TOPLANT SAĞLIK HİZMETLERİNDE TANITIM VE BİLGİLENDİRME FAALİYETLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK YAYINLANDI YAPILANDIRMADA BAŞVURU VE İLK TAKSİTİN ÖDEME SÜRESİ UZATILDI 2023 YILI ODA AİDATLARI TDB 2023 YILI AĞIZ DİŞ SAĞLIĞI MUAYENE VE TEDAVİ ÜCRET TARİFESİ BELİRLENDİ 2022 YILI AĞIZ DİŞ SAĞLIĞI MUAYENE VE TEDAVİ ÜCRET TARİFESİ 2022 YILI ODA AİDATLARI BASIN AÇIKLAMASI BİLİMSEL DİŞHEKİMLİĞİ'NİN 113.YILINDAYIZ! `Mesleğimizin Geleceği Tehlikede`

Henüz yorum yok...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.