Oda Haberleri

KİŞİSEL KORUNMA EKİPMANLARININ TEMİNİ HAKKINDA AÇIKLAMA

0 Yorumlar
534
21 Nis 2020

Değerli Meslektaşımız;

Covid-19 bulaşma riski yönünden en yüksek risk grubunda yer alan dişhekimleri için, kişisel koruyucu ekipman kullanımı (özellikle n95-FFP2 maskeler) hayati önem taşımaktadır. 

Birliğimizin yapmış olduğu girişimlerin sonucu   kişisel koruyucu ekipmanların (N95 Maske ve Tulum) Odalar üzerinden meslektaşlarımıza  dağıtımı için sizlerin belirteceği talepler doğrultusunda topluca USHAŞ'tan  temin edilmesi yönünde varılan mutabakat; http://www.tdb.org.tr/icerik_goster.php?Id=3444 haber linki ile siz değerli meslektaşlarımıza duyurulmuştu.

İstenilen ekipmanlar geçtiğimiz haftadan itibaren Odalarımıza sevk edilmeye  başlanmış olup, dağıtım organizasyonu Odalarımız tarafından yapılacaktır. 

Daha önce kişisel olarak USHAŞ'tan malzeme talebinde bulunan meslektaşlarımızın taleplerinin karşılanamayacağı, yatırdıkları ürün bedellerinin  3-4 gün içinde kendilerine iade edileceği bilgisi alınmıştır.

Dişhekimleri Odalarının Birliğimizden yeni ürün taleplerinin olması halinde bu talepler tarafımızdan USHAŞ'a iletilecektir.

Diğer yandan kişisel koruyucu ekipman temininin Devlet Malzeme Ofisi üzerinden yapılacağı konusunda kamu oyunda bir bilgi yer almakla beraber, DMO ile USHAŞ arasında henüz  protokol çalışmaları sürdürüldüğünden yeni bir açıklamaya kadar  USHAŞ'ın  dağıtım görevini sürdüreceği belirtilmiştir.

Gelişmeler siz meslektaşlarımıza ayrıca duyurulacaktır.

Türk Dişhekimleri Birliği

0.0
Son Düzenleme: -/-
İlgili Haberler: KİŞİSEL SAĞLIK VERİLERİ IV.ULUSAL KONGRESİ KİTABI YAYINLANDI KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU GİRİŞ KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU GİRİŞ VİDEO MEDYADA YER ALAN TACİZ HABERİ HAKKINDA KİŞİSEL SAĞLIK VERİLERİ IV.ULUSAL KONGRESİ WEBINAR ORTAMINDA 24-25 EKİM 2020 TARİHLERİNDE YAPILACAK İŞ SAĞLIĞI VE İNFEKSİYON KORUNMA ÖNLEMLERİNDEN VAZGEÇİLMEZ BASIN AÇIKLAMASI DEMOKRASİNİN TEMEL GÜVENCESİ MESLEK BİRLİKLERİNE DOKUNMA! KİŞİSEL VERİLERİN İŞLENMESİ VE VERİ SORUMLULARI SİCİLİNE KAYIT REHBERİ` HAZIRLANDI BASIN AÇIKLAMASI 'MESLEK ODALARI DEMOKRASİNİN GÜVENCESİDİR…' BASIN AÇIKLAMASI ZONGULDAK VALİSİNE; `YAŞAMAK VE YAŞATMAK İSTİYORUZ`
KİŞİSEL KORUNMA EKİPMANLARININ TEMİNİ HAKKINDA AÇIKLAMA

Henüz yorum yok...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.