Oda Haberleri

HAKSIZ REKABET YARATMAYA YÖNELİK FAALİYETE CEZA

0 Yorumlar
417
18 Ara 2018

HAKSIZ REKABET YARATMAYA YÖNELİK FAALİYETE CEZA

Bir üniversitenin diş hastanesi tarafından  şahıslara gönderilen ‘Akademik ve Uzman Dişhekimi kadromuzla SGK anlaşmalı ………. Üniversitesi Diş Hastanesi hizmetinizdedir………..’ ibareli SMS mesajı ile talep yaratmaya yönelik olarak Deontoloji Tüzüğü, TDB ve Dişhekimleri Odaları Disiplin Yönetmeliği ile  Ağız Diş Sağlığı Hizmeti Sunulan Özel Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmelik hükümlerine aykırı davranılarak reklama yönelik uygulamalarla haksız rekabet yaratılmaya çalışıldığı hakkında Birliğimiz tarafından  T.C Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü’ne başvuruda bulunulmuştu.

Reklam Kurulu tarafından söz konusu Üniversitenin Diş Hastanesi hakkında 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanununun 63. ve 77/12.maddeleri uyarınca 69.084 TL idari para ve anılan reklamları durdurma cezası verilmiştir.

 TÜRK DİŞHEKİMLERİ BİRLİĞİ

0.0
Son Düzenleme: -/-
İlgili Haberler: HAKSIZ MESLEKİ KISITLAMALAR KABUL EDİLEMEZ DİŞHEKİMİ VE DİŞ TEKNİSYENİNE HAPİS CEZASI İNTERNETTE YAYINLANAN REKLAMA 60.000 LİRA PARA CEZASI VERİLDİ ​ `BILLBOARD VE GİYDİRME` REKLAMA CEZA SAHTE DİŞHEKİMLERİNE HAPİS CEZASI
HAKSIZ REKABET YARATMAYA YÖNELİK FAALİYETE CEZA

Henüz yorum yok...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.