Oda Haberleri

GENEL BAŞKANIMIZ PROF.DR.ATİLLA ATAÇ, ARTI TV'DE KORONAVİRÜS VE DİŞHEKİMLERİNİN ÇALIŞMA KOŞULLA

0 Yorumlar
182
23 Nis 2020

TDB Genel Başkanı Prof.Dr.Atilla Ataç, 22 Nisan 2020 tarihinde Artı TV’de koronavirüs salgını ve dişhekimlerinin çalışma koşulları konusunda değerlendirmelerde bulundu.

Maske ve kişisel ekipman konusunda, salgın herkesi hazırlıksız yakaladığı için gerek tedarikinde gerekse dağıtımında başta bir organizasyon eksikliği yaşandığına değinen Ataç; serbest çalışan dişhekimlerinin ekipman ihtiyacı konusunda Birlik olarak Sağlık Bakanlığı ve USHAŞ yetkilileri ile yapılan görüşmeler neticesinde Dişhekimleri Odaları üzerinden ekipman ihtiyacının sağlandığını belirtti. En başta meslek örgütleri ile ortak hareket edilseydi bu sorunların da yaşanmayacağını belirten Ataç, ancak asıl sorunun malzeme tedarikinin devamlılığını sağlamak olduğunu, bu ekipmanlar olmadığı takdirde en riskli grup olan dişhekimlerinin acil olsa bile hastalarına bakamayacaklarının altını çizdi.

Pandemi sonrası tüm dünyada ve ülkemizde hasta bakma prosedürlerinin kaçınılmaz olarak değişeceğini belirten Ataç, dişhekimlerinin ve yardımcı personelinin hem çalışma stillerinde hem de koruyucu ekipman ve aletlerinde değişiklilerin / eklemelerin olacağını ifade etti. Hasta randevu saat aralıklarının, bekleme salonu koşullarının değiştirileceğinden bahseden Ataç, dişhekimlerinin viritük hastalıklar konusunda deneyimli bir meslek grubu olduğunun bir kez daha altını çizdi.

Türk Dişhekimleri Birliği

0.0
Son Düzenleme: 25 Nisan, 2020
İlgili Haberler: HALKIMIZIN SAĞLIĞI İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ... PROF. DR. ATAÇ'TAN UYARI: `ACİL TEDAVİLER ÖTELENEMEZ` GENEL BAŞKANIMIZ PROF.DR.ATİLLA ATAÇ KORONA GÜNLÜĞÜ PROGRAMINA KONUK OLDU.. BİRLİĞİMİZ TARAFINDAN COVID-19 İLE İLGİLİ YAPILAN ÇALIŞMALAR GENEL BAŞKANIMIZ NTV TELEVİZYONUNUN KONUĞUYDU; ATAÇ; 'Virütik Hastalıklar Konusunda En Hazırlık BASIN AÇIKLAMASI `Koronavirüs Salgınının Yarattığı Ekonomik Olumsuzluklar ve Dişhekimlerinin Taleple KORONAVİRÜS SALGINI NEDENİYLE SGK PRİM ÖDEMELERİ ERTELENDİ... KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ BAŞVURUSU MESLEKTAŞIMIZ PROF.DR.FİGEN ÇİZMECİ ŞENEL KORONAVİRÜS BİLİM KURULU ÜYELİĞİNE ATANDI "KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ" SIKÇA SORULAN SORULAR
GENEL BAŞKANIMIZ PROF.DR.ATİLLA ATAÇ

Henüz yorum yok...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.