Oda Haberleri

GENEL BAŞKANIMIZ PROF.DR.ATİLLA ATAÇ, ARTI TV'DE KORONAVİRÜS VE DİŞHEKİMLERİNİN ÇALIŞMA KOŞULLA

0 Yorumlar
523
23 Nis 2020

TDB Genel Başkanı Prof.Dr.Atilla Ataç, 22 Nisan 2020 tarihinde Artı TV’de koronavirüs salgını ve dişhekimlerinin çalışma koşulları konusunda değerlendirmelerde bulundu.

Maske ve kişisel ekipman konusunda, salgın herkesi hazırlıksız yakaladığı için gerek tedarikinde gerekse dağıtımında başta bir organizasyon eksikliği yaşandığına değinen Ataç; serbest çalışan dişhekimlerinin ekipman ihtiyacı konusunda Birlik olarak Sağlık Bakanlığı ve USHAŞ yetkilileri ile yapılan görüşmeler neticesinde Dişhekimleri Odaları üzerinden ekipman ihtiyacının sağlandığını belirtti. En başta meslek örgütleri ile ortak hareket edilseydi bu sorunların da yaşanmayacağını belirten Ataç, ancak asıl sorunun malzeme tedarikinin devamlılığını sağlamak olduğunu, bu ekipmanlar olmadığı takdirde en riskli grup olan dişhekimlerinin acil olsa bile hastalarına bakamayacaklarının altını çizdi.

Pandemi sonrası tüm dünyada ve ülkemizde hasta bakma prosedürlerinin kaçınılmaz olarak değişeceğini belirten Ataç, dişhekimlerinin ve yardımcı personelinin hem çalışma stillerinde hem de koruyucu ekipman ve aletlerinde değişiklilerin / eklemelerin olacağını ifade etti. Hasta randevu saat aralıklarının, bekleme salonu koşullarının değiştirileceğinden bahseden Ataç, dişhekimlerinin viritük hastalıklar konusunda deneyimli bir meslek grubu olduğunun bir kez daha altını çizdi.

Türk Dişhekimleri Birliği

0.0
Son Düzenleme: 25 Nisan, 2020
İlgili Haberler: KADEMELİ NORMALLEŞME 3. ETAP GENELGESİ YAYINLANDI HAZİRAN AYI NORMALLEŞME TEDBİRLERİ GENELGESİ YAYINLANDI 17 MAYIS – 1 HAZİRAN 2021 ARASI KADEMELİ NORMALLEŞME TEDBİRLERİ GENELGESİ YAYINLANDI ÇALIŞMA İZİN GÖREV BELGESİNİN SÜRESİ UZATILDI FİLYASYONDA GÖREVLİ DİŞHEKİMLERİNİN YETKİ SINIRI NEDİR? TDB GENEL KURULU ERTELENDİ DİŞHEKİMLERİ ÇÖZÜM BEKLİYOR 'Covid-19 Pandemisinde Dişhekimlerinin Yaşadığı Sorunlar' COVID-19 PANDEMİSİ VE DİŞHEKİMLERİNİN YAŞADIKLARI, ÇÖZÜLMESİ GEREKEN SORUNLAR CHP`DEN ANLAMLI ZİYARET `COVID-19 Pandemisinin Etkileri ve Dişhekimlerinin Sorunları Paylaşıldı TBMM SAĞLIK, AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL İŞLER KOMİSYONU TOPLANTILARINA KATILMA TALEBİMİZİ İLETTİK...
GENEL BAŞKANIMIZ PROF.DR.ATİLLA ATAÇ

Henüz yorum yok...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.