Oda Haberleri

FİLYASYONDA GÖREVLENDİRİLEN DİŞHEKİMLERİNE İLAVE ÖDEME VERİLMESİ

0 Yorumlar
843
10 Eyl 2020

5 Eylül 2020 tarih ve 31235 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Aile Hekimliği Ödeme ve Sözleşme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile Aile Hekimlerinin mağduriyetlerini giderecek sevindirici önemli haklar getirilmiştir.

Sağlık Bakanlığı tarafından Covid-19 pandemi ile mücadele kapsamında görevlendirilen kamuda çalışan dişhekimleri; tükenmişlik sendromu, fiziksel yorgunluk ve maddi kayıplar yaşamanın yanı sıra görev tanımında olmayan, iş sağlığı ve güvenliğine uzak, mesleki tanıma ve onura uymayan görevlendirmelere maruz bırakılmaktadırlar. Söz konusu görevlendirmelere yönelik sorunlar, 09.09.2020 tarih ve 002.1319 sayılı yazımız ile Sağlık Bakanına iletilmişti.

Aile Hekimliği Ödeme ve Sözleşme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile aile hekimlerine sağlanan çalışma koşullarındaki iyileştirmeler ve benzer ilave ödemelerin;  dişhekimleri içinde uygulanması hususundaki beklentilerimiz de, 10.09.2020 tarih ve 002.1324 sayılı yazımızla Sayın Sağlık Bakanı Dr.Fahrettin Koca’ya iletilmiştir.

Meslektaşlarımızın ve kamuoyunun dikkatine sunarız.

Türk Dişhekimleri Birliği

0.0
Son Düzenleme: -/-
İlgili Haberler: YAPILANDIRMADA BAŞVURU VE İLK TAKSİTİN ÖDEME SÜRESİ UZATILDI FİLYASYONDA GÖREVLİ DİŞHEKİMLERİNİN YETKİ SINIRI NEDİR? EK ÖDEMEDEKİ ADALETSİZLİK GİDERİLMELİDİR TDB GENEL BAŞKANI ATAÇ; FİLYASYONDA İLAÇ VERİLEN HASTANIN SORUMLULUĞUNU KİM ALACAK? HALKBANKASINDAN MUAYENEHANELERE 6 AY ÖDEMESİZ 36 AY VADELİ KREDİ KORONAVİRÜS SALGINI NEDENİYLE SGK PRİM ÖDEMELERİ ERTELENDİ... İŞ BANKASI'NDAN TÜRK DİŞHEKİMLERİ BİRLİĞİ ÜYESİ DİŞHEKİMLERİNE ÖZEL BİR KART: TDB PLATİNUM KART! SAHTE DİŞHEKİMLERİNE HAPİS CEZASI

Henüz yorum yok...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.