Oda Haberleri

DÜNYA DİŞHEKİMLERİ BİRLİĞİ (FDI) KONGRESİ İKİNCİ KEZ İSTANBUL'DA YAPILACAK

0 Yorumlar
600
29 Nis 2023

Dünya Dişhekimleri Birliği`nin (FDI)  'Dental Olimpiyatları' olarak adlandırdığı, uluslararası oral sağlıkta tüm paydaşlar arasında bilgi paylaşımını hedefleyen ve ayrıca düzenleyen ülkeler adına bir prestij olup tanıtımlarına önemli katkı sağlayan  FDI Kongresinin, 2024 yılında İstanbul'da yapılmasına  karar verildiği FDI tarafından açıklanmıştır.

2013 yılında Türk Dişhekimleri Birliği’nin ev sahipliğinde ilk kez İstanbul’da yapılan FDI 101.Dişhekimliği Kongresi, 16.197 kişilik rekor katılımla Avrupa`nın son 10 yılda tıp ve dişhekimliği alanındaki en büyük kongresi olmuştu. 

Ülkemiz adına büyük güven sağlayan bu başarının FDI tarafından 2024 Kongresinin de ülkemizde yapılmasında önemli bir etken olduğu düşünülmektedir.

12-15 Eylül 2024 tarihlerinde Lütfi Kırdar ve ICC Kongre Merkezlerinde yapılması kararlaştırılan FDI Kongresi ayrıntıları için 24-25 Nisan 2023 tarihlerinde heyetler arası yapılan görüşmelerden sonra hazırlanan protokol,  29 Nisan 2023  tarihinde (bugün);  FDI adına FDI Başkanı Prof. Ihsane Ben Yahya ve İdare Müdürü Enzo Bondioni ile TDB adına TDB Genel Başkanı A.Tarık İşmen  ve Genel Saymanı Umut Barış Baykara  tarafından imzalandı. İmza töreninde; TDB  Genel Başkanvekili Burak Saran, Genel Sekreteri Emel Eroğlu, Merkez Yönetim Kurulu Üyesi A.Selhan Kaya ve TDB  Dış İlişkiler Komisyonu Üyeleri hazır bulundu. 

 

Türk Dişhekimleri Birliği

0.0
Son Düzenleme: -/-
İlgili Haberler: TÜRK DİŞHEKİMLERİ BİRLİĞİ VE DİŞHEKİMLERİ ODALARININ DİSİPLİN YÖNETMELİĞİNDE YAPILAN DEĞİŞİKLİK YÜRÜ TDB 27. ULUSLARARASI DİŞHEKİMLİĞİ KONGRESİ WEB SAYFASI YAYINDA! 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ TDB 26.ULUSLARARASI DİŞHEKİMLİĞİ KONGRESİ ERKEN KAYIT İÇİN SON TARİH: 13 MAYIS 2022, CUMA TDB 26. ULUSLARARASI DİŞHEKİMLİĞİ KONGRESİ & EXPODENTAL DİŞHEKİMLİĞİNİN EN BÜYÜK BİLİM VE TEKNOL KİŞİSEL SAĞLIK VERİLERİ IV.ULUSAL KONGRESİ KİTABI YAYINLANDI DİŞHEKİMLERİ İŞSİZ VE UCUZ İŞGÜCÜ 20 MART DÜNYA AĞIZ SAĞLIĞI GÜNÜ KUTLU OLSUN! TDB 26. ULUSLARARASI DİŞHEKİMLİĞİ KONGRESİ 2-5 EYLÜL 2021 TARİHLERİNE ERTELENDİ FİLYASYONDA GÖREVLİ DİŞHEKİMLERİNİN YETKİ SINIRI NEDİR?

Henüz yorum yok...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.