Oda Haberleri

Dişhekimlerinin Durumlarında Meydana Gelen Değişikliklerin Bildirilmesi

0 Yorumlar
1150
03 Tem 2017

Bilindiği üzere 3224 sayılı Türk Dişhekimleri Birliği Kanunu ile Odalara verilen görevlerin yerine getirilebilmesi için ülkemizdeki dişhekimlerine ilişkin bilgilerin Odalarda güncel olarak bulunması gereklidir. 

Bu amaçla, 3224 sayılı Kanun’un 42. maddesinde dişhekimlerini istihdam edenler ile dişhekimlerinin bizzat kendilerine “tayin, nakil, işten ayrılma ve benzeri değişiklikleri en geç bir ay içinde bulundukları yerin Odalarına bildirme” zorunluluğu getirilmiştir.

Söz konusu yükümlülüğün yerine getirilmemesi, aynı Yasa’nın 46. maddesi uyarınca idari para cezasını gerektirdiği gibi Disiplin Yönetmeliğimizin 8/I-i maddesi uyarınca da disiplin cezasını gerektirmektedir.

0.0
Son Düzenleme: -/-
İlgili Haberler: FİLYASYONDA GÖREVLİ DİŞHEKİMLERİNİN YETKİ SINIRI NEDİR? DİŞHEKİMLERİ ÇÖZÜM BEKLİYOR 'Covid-19 Pandemisinde Dişhekimlerinin Yaşadığı Sorunlar' COVID-19 PANDEMİSİ VE DİŞHEKİMLERİNİN YAŞADIKLARI, ÇÖZÜLMESİ GEREKEN SORUNLAR CHP`DEN ANLAMLI ZİYARET `COVID-19 Pandemisinin Etkileri ve Dişhekimlerinin Sorunları Paylaşıldı e-İMZA VEYA MALİ MÜHÜR TEMİN SÜREÇLERİ DEVAM EDEN DİŞHEKİMLERİNİN BAŞVURU TALEBİ İnteraktif Vergi Da GENEL BAŞKANIMIZ PROF.DR.ATİLLA ATAÇ, ARTI TV'DE KORONAVİRÜS VE DİŞHEKİMLERİNİN ÇALIŞMA KOŞULLA BASIN AÇIKLAMASI `Koronavirüs Salgınının Yarattığı Ekonomik Olumsuzluklar ve Dişhekimlerinin Taleple DİŞHEKİMLİĞİNDE UZMANLIKLA DİŞHEKİMLERİNİN YETKİLERİ KISITLANDI MI? 2019 YILI SÖZLEŞMELİ ÇALIŞAN DİŞHEKİMLERİNİN ÜCRETLERİ BELİRLENDİ 2019 YILI SÖZLEŞMELİ ÇALIŞAN UZMAN DİŞHEKİMLERİNİN ÜCRETLERİ BELİRLENDİ

Henüz yorum yok...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.