Oda Haberleri

ACIMIZ BÜYÜK TDB Yüksek Disiplin Kurulu Başkanımız Mustafa Oral`ı Kaybettik

0 Yorumlar
179
31 Mar 2020

TDB Yüksek Disiplin Kurulu Başkanımız Mustafa Oral'ı  kaybetmiş olduğumuzu derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.

Tüm dişhekimliği camiası adına üzüntümüz çok büyüktür... Mesleğimize ve Birliğimize yapmış olduğu katkılardan ötürü Sayın Mustafa Oral'ı daima saygı ve sevgiyle anacağız.

Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve camiamıza baş sağlığı ve  sabırlar diliyoruz... 

Türk Dişhekimleri Birliği

***

Dişhekimi Mustafa Oral 
TDB 17/2.Dönem Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı. 1952 yılında Bodrum Çömlekci Köyü’nde doğdu. İlkokulu köyünde, ortaokul ve liseyi Milas'ta bitirdi. Ege Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesinden 1976 yılında mezun oldu. Mesleğini mezuniyetinden itibaren 43 yıldır kendi muayenehanesinde serbest olarak sürdürürken, mezun olduğu tarihten itibaren de meslek kuruluşumuzun çalışmaları içinde yer aldı. 3224 sayılı Yasa çıkıncaya kadar İzmir’deki mesleğimizle ilgili Dernek çalışmalarına katıldı. Yasanın çıktığı 1986 yılından itibaren de meslek kuruluşumuzun değişik kademelerinde görevler aldı. 1986-1988 yılları arasında İzmir Dişhekimleri Odası kurucularından biri olarak Yönetim Kurulu Üyeliği ve yazı işlerinden sorumlu üye olarak  İzmir Odası Dergisinin yayımını başlattı. 1988-1994 yılları arasında İzmir Dişhekimleri Odası Başkanlığını ve 1992 yılında gerçekleştirilen TDB 1.Uluslararası Kongresinin ev sahipliğini yaptı. Kongreler Yönergesinin ilk halinin hazırlanması, bugün ülke çapında uygulanan Tüketici Haklarının ilk taslak hazırlığı ve ilk uygulayıcısı sorumluluklarında bulundu. TDB 14. ve 16. Dönem Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği, Kongre ve Fuar Komisyonu üyeliği, 20. Uluslararası Kuşadası Kongresi sorumluluğu, 23.Uluslararası İstanbul Kongresi sorumluluğu, 4 dönem  Etik Kurul Üyeliği, 2 dönem TDB Etik Kurul Sorumluluğu, TDB Tütün Kontrolü Çalışma Grubu sorumlulukları ve üyeliği, Genel Sağlık-Ağız Diş Sağlığı Çalışma Protokolünün hazırlanması, aynı komisyonun sorumluluğu ve üyelikleri, TADSE Komisyonu sorumluluğu ve Engelsizler Grubu sorumluluğu  ödevlerinde bulundu. TDB‘nin ve İzmir Dişhekimleri Odası’nın birçok konuda temsilciliklerini yerine getirdi. Dişhekimliği cihazlarının standardizasyonu, 'Dişhekimliği Muayenehanesi Yönetim Sistemi’ ve ‘dişhekimlerinin ağız ve diş sağlığı ürünlerine bakış açısı’ konularında çalışmalar yaptı. 

0.0
Son Düzenleme: -/-
İlgili Haberler: Ağız ve Diş Sağlığı Hizmeti Sunan Özel Kuruluşlarda Verilecek Olan Tedavi Hizmetlerinde Sağlanması G MESLEKTAŞIMIZ PROF.DR.FİGEN ÇİZMECİ ŞENEL KORONAVİRÜS BİLİM KURULU ÜYELİĞİNE ATANDI COVİD-19 SALGINI NEDENİYLE MANİSA DİŞHEKİMLERİ ODASI 18. OLAĞAN GENEL KURULU İPTAL OLMUŞTUR. TDB 17. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI DİŞHEKİMLİĞİNDE BOTOKS ve BENZER UYGULAMALAR YAPILMASINA İLİŞKİN TDB ETİK KURULU RAPORU Özel Sağlık Kuruluşlarının Turistlere Uygulayacağı Ücret Tarifesine İlişkin Sağlık Bakanlığı Yazısı ODA AİDAT VE DİSİPLİN BORÇLARININ YAPILANDIRILMASI HAKKINDA AÇIKLAMA

Henüz yorum yok...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.