Oda Haberleri

19 MAYIS ATATÜRK`Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN!

0 Yorumlar
1337
19 May 2023

Milletlerin geçmişinde öyle anlar vardır ki üzerinden seneler geçse de ilk günkü heyecanını ve önemini asla kaybetmezler.

Bundan tam 104 yıl önce 19 Mayıs 1919'da Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Samsun'da alevlenen bağımsızlık meşalesi;  bir azim, inanç ve mücadele sembolüdür.

19 Mayıs; bir tarihin başlangıç noktası ve  umudun adıdır. Samsun'da başlayıp Amasya'da, Erzurum'da, Sivas'ta vücut bulan, Kurtuluş Savaşı'nın ardından laik, demokratik ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşu ile  taçlanan bu zafer; Türk milletinin  hür yaşama kararlılığının ve var olma mücadelesinin tüm dünyaya ilanıdır.

19 Mayıs, karakterinde bağımsızlık olan bir milletin diriliş hikayesi ve Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere en büyük emanetidir.

Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi dün olduğu gibi bugün ve yarın da gençlerin en büyük rehberi olacaktır.

Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşlarını artan saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz.

Türk Dişhekimleri Birliği

0.0
Son Düzenleme: -/-
İlgili Haberler: 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun! 1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ KUTLU OLSUN... 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN... DİSK, KESK, TMMOB, TTB VE TDB'DEN 1 MAYIS 2023 ÇAĞRISI: EMEK BİZİM GELECEK BİZİM! TDB 26.ULUSLARARASI DİŞHEKİMLİĞİ KONGRESİ ERKEN KAYIT İÇİN SON TARİH: 13 MAYIS 2022, CUMA 17 MAYIS – 1 HAZİRAN 2021 ARASI KADEMELİ NORMALLEŞME TEDBİRLERİ GENELGESİ YAYINLANDI 20 MART DÜNYA AĞIZ SAĞLIĞI GÜNÜ KUTLU OLSUN! 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN... TDB 26. ULUSLARARASI DİŞHEKİMLİĞİ KONGRESİ (DİYARBAKIR) 27-30 MAYIS 2021 TARİHİNE ERTELENDİ SAĞLIK ÇALIŞANLARININ COVID-19'A YAKALANMASI; SADECE HASTALIK DEĞİL, İŞ KAZASIDIR...
19 MAYIS ATATÜRK`Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN!

Henüz yorum yok...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.